Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü

1969 yılında Muğla'nın Fethiye İlçesinde Kadıköy Beldesinde dünyaya gelen Mehmet TANIR, ilk ve orta öğrenimi Kadıköy'de, liseyi Fethiye'de, yüksek öğrenimini ise Bursa Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Yükse lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bilim Dalı alanında yaptı. Ankara'nın Polatlı, Keçiören, Altındağ ve Çankaya İlçelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yapan TANIR, Çankaya Halk Eğitim Merkezinde Müdür yardımcısı olarak görev yaparken halk eğitimi alanında araştırmalar yapmaya başladı. Bu araştırmalarından ilkini 2006'da tamamladı.

2006–2008 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünde Yayımlar ve Ders Araç Gereçleri Şube Müdürü olarak görev aldı. Bu süreçte Temel Eğitim Destek Projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik 151 ders kitabının hazırlanmasında yöneticilik yaptı. Ayrıca Mehmet TANIR, “Uzman Öğretmenlik '' , “Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik '' , “KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek '' “Halk Eğitimi ve Yönetimi '' kitaplarını da yayımladı.

TANIR'ın eğitimin çeşitli konularına değinen makalelerinden ilk ikisi Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayımlanan “Ankara '' dergisinde, “Eğitim Sistemimizin Önemli Faktörü Olan Öğretmenin Motivasyonu '' ve “Hayatı Kuşatan Eğitim: Halk Eğitimi '' adlarıyla, diğer makalesi de “Eğitime Bakış '' dergisinde “Eğitimde Sıçrama ve Yapılandırmacı Yaklaşım Programlarının Yansımaları '' adıyla yayımlandı.

2008 yılı Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı Burdur İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığına atandı. Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet TANIR 10 aydan beri vekaleten yürütmekte olduğu Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Müdürlüğüne 18/05/2010 tarihinde asaleten atandı.

İletişim Formu